DJ na wesele czy jednak zespół? Co wybrać?

Decyzja pomiędzy wyborem zespołu a DJ-a na przyjęcie weselne nie zawsze jest łatwa. Z jednej strony jest swoista tradycja, że gości podczas wesela bawi zespół, który nie tylko gra, ale również przygotowuje ciekawe zabawy dla wszystkich. Z drugiej zaś strony oczekiwania młodej pary, którzy często niezbyt są w stanie zaakceptować styl muzyki, którą przedstawiają zespoły znane z wesel, a działalność – muzyka, oprawa – jaką oferuje DJ weselny jest im bliższa.

Niektórzy wychowali się na muzyce tworzonej przez DJ-ów, i taką właśnie chcieliby mieć na swoim przyjęciu weselnym. Nie dziwi więc fakt, że obecnie bez problemu można znaleźć DJ-a, który specjalizuje się również w organizacji muzycznej wesel.

Przede wszystkim odpowiednia muzyka

Dobrze wybrany DJ weselny to przede wszystkim odpowiedni dobór repertuaru. Młodzi często chcą połączyć bardziej nowoczesne style z tradycyjnymi utworami znanymi z wesel, dlatego DJ często umożliwia dopasowanie repertuaru do wymagań klientów. Poza samą muzyką ważna jest również zabawa, czy odpowiednie zachęcanie do niej gości. Często bez pewnego wsparcia ze strony DJ-a goście nie mogą wejść w odpowiedni tryb zabawy. W czasie wesela zdaniem zarówno starszych jak i młodszych gości wiele zabaw, takich jak na przykład oczepiny są obowiązkowe.

Odpowiednio przygotowany DJ na wesele – Exclusive Djs Kraków – bez problemu zachęci gości do udziału w takich zabawach jak również sprawnie je poprowadzi. Obecnie coraz częściej młodzi zanim zdecydują się na usługi konkretnego fachowca, poszukują na jego temat wielu informacji. W dobie portali społecznościowych często prowadzą oni własne strony i umieszczają na nich filmy z prowadzonych przez siebie imprez, w tym także wesel. Dla zainteresowanych osób tona pewno bardzo duża pomoc w tym, aby wybrać DJ-a, który spełni ich wszystkie oczekiwania.

Gdzie szukać DJ-a na swoje wesele?

Obecnie fachowców takich jak doświadczony DJ weselny można znaleźć niemalże wszędzie. Większe miasta, jak na przykład Kraków czy Warszawa umożliwiają ich wyszukanie bez żadnych problemów. Oczywiście ceny jakie życzą sobie oni za swoje usługi uzależnione są od bardzo wielu czynników, w tym przede wszystkim od miejsca wykonywania usługi czy renomy DJ-a. Często uzależniają oni stawki za usługi również od ilości gości, bowiem im więcej osób na przyjęciu, tym więcej pracy wymaga to od DJ-a.

Wszystkie szczegóły, dotyczące usługi najlepiej spisać w odpowiedniej umowie. Zabezpiecza ona interesy obu stron, a przede wszystkim pary młodej, która nie musi się obawiać, że w dniu wesela zostanie bez obsługi muzycznej i przede wszystkim wizji doskonałej zabawy. Przypilnowanie wszystkich szczegółów sprawia, że przyjęcie weselne staje się niezapomnianym dniem.