Biuro księgowe – jak szukać, by znaleźć najlepsze?

Każda osoba prowadząca firmę ma zawsze problem z wieloma sprawami związanymi z księgowością i zawiłymi aspektami prawnym dotyczącymi prowadzonej działalności. Biuro księgowe z założenia ma pomagać w tych kwestiach przedsiębiorcy czy nawet lepiej powiedzieć wywiązywać go z tych obowiązków, dlatego dobrze wybrane biuro rachunkowe jest tak ważne. Umiejętności księgowej przełożą się na poziom i jakość pomagania małym i dużym przedsiębiorstwom w rozwiązaniu tych problemów.

Księgowość? Nic z tego nie rozumiem!

Księgowość dla znacznej liczby przedsiębiorców to czarna magia. Zmieniające się corocznie przepisy potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrej księgowej – w Krakowie jest ich dużo. Aby znaleźć profesjonalną księgową, należy przede wszystkim popytać znajomych lub rodzinę, którzy prowadzili działalność, o biuro rachunkowe, które prowadziło im samą księgowość czy nawet świadczyło dla nich szersze usługi księgowe. Jeśli ten sposób nie przyniesie rezultatu, to należy szukać księgowej w internecie. Oczywiście należy przed ostatecznym wyborem poczytać opinie zamieszczone w internecie na temat danego biura księgowego.

Rozmowa z przedstawicielem biura księgowego

Bardzo dobrym pomysłem jest także umówienie się na niezobowiązujące spotkanie i porozmawianie z księgową o swojej firmie, wykonywanej działalności i ewentualnym zakresie współpracy. Należy sprawdzić podczas tej rozmowy, czy w ogóle dana osoba zajmuje się taką formą rozliczeń, jaka dotyczy firmy oraz czy jest to osoba z doświadczeniem i kwalifikacjami, która udźwignie ciężar powierzanego jej zadania. To od niej przecież ostatecznie będzie zależeć to jak dobrze będzie prowadzona nasza księgowość czy nie będzie żadnych wpadek lub problemów.

Na spotkaniu można też dowiedzieć się w jakim innym zakresie niż księgowość można w danym biurze rachunkowym otrzymać pomoc. Mogą to być doradztwo podatkowe czy kadry i płace, ale też przynajmniej kilka innych wartych uwagi usług wspierających przedsiębiorcę.