Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?

Urządzając wnętrze w konkretnym, wybranym stylu mamy wiele możliwości, z których warto skorzystać. Przede wszystkim, możemy sięgać po ciekawe barwy, które przywodzą na myśl konkretne skojarzenia. Ponadto, wzory, faktury, materiały, ale i ozdoby i dodatki do wnętrza potrafią zaskoczyć swoją różnorodnością i tym, jak idealnie wpasowują się w wybrany styl.

Bardzo modnym stylem, do którego w ostatnim czasie odwołuje się coraz więcej osób jest styl marynistyczny. Możemy stworzyć wyjątkowe wnętrze, w którym będziemy wciąż czuć się niemal jak na wakacjach. Jednak do tego potrzebować będziemy przede wszystkim dobrego pomysłu. Jeżeli nie potrafimy samodzielnie stworzyć idealnego wnętrza, możemy zwrócić się o pomoc do fachowców. Wystarczy, że znajdziemy dobrego projektanta wnętrz, a z pewnością pomoże nam stworzyć nieprzesadzone i stylowe pomieszczenia, w których będziemy czuć się bardzo komfortowo.

Jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym?

Przede wszystkim musimy mieć dobry pomysł. Styl marynistyczny to przede wszystkim barwy: biel, czerwień i granat. Możemy zatem pomalować cały pokój na biało, postawić białą lub beżową kanapę, a na niej ułożyć poduszki i koc w poziome pasy we wspomnianych kolorach. Do tego możemy dobrać czerwony lub granatowy dywan, drewniany stolik i pufy z wikliny. Takie elementy będą doskonale się komponowały, a przy tym nie będą zbyt przesadzone. We wnętrzu warto także ustawić kwiaty, które możemy podziwiać. Mogą to być zarówno domowe palmy, jak i zwykłe kwiaty doniczkowe, które nie będą się zbytnio kojarzyć z morzem. Ponadto, na ścianach możemy zawiesić piękne ozdoby marynistyczne, których nie powinno zabraknąć również na półkach. Jeśli do tego poukładamy w pomieszczeniu kilka muszelek, z pewnością nikt nie będzie miał wątpliwości, w jakim stylu urządziliśmy swoje wnętrze. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością dodatków i barw, gdyż nie trudno o przesadę.

Doskonale skomponowane wnętrze

Chcąc idealnie połączyć ze sobą poszczególne elementy, starajmy się zachować umiar. Jeśli decydujemy się na meble drewniane, powinny być w tym samym odcieniu drewna. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie białych mebli, które są bardzo uniwersalne, jasne i nie przytłoczą wnętrza. W dodatku, doskonale wpiszą się w wybrany styl. Każdy element we wnętrzu powinien być bardzo dokładnie przemyślany, aby stał się uzupełnieniem wszystkiego, a nie odrębnym elementem. W ten sposób możemy osiągnąć harmonię i spokój, który powinien zagościć w mieszkaniu każdego z nas.