Filmy reklamowe – jak wygląda produkcja?

Odpowiednio dostosowana reklama ma ogromne znaczenie dla rozwoju firmy i ciągłego pozyskiwania nowych klientów. W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw prowadzi swoje działania w sieci, dlatego też do tego profilu dostosowuje się działania marketingowe. Jednym z nich są spoty reklamowe oraz filmy promocyjne. Na takie rozwiązanie stawia coraz więcej firm i to niekoniecznie tylko tych największych.

Co muszą zawierać filmy reklamowe i filmy promocyjne?

Filmy reklamowe to kilkuminutowe materiały, które pokrótce przedstawiają profil firmy oraz oferowane produkty bądź usługi. Oferta przedstawiana jest w bardzo dynamiczny sposób, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy. Filmy promocyjne emitowane są zarówno na kanałach telewizyjnych oraz popularnych portalach internetowych. Ważne, aby spot reklamowy stworzony był przez profesjonalny zespół, dzięki czemu materiał będzie najwyższej jakości.

Zespół specjalistów pracujących nad produkcją filmową

Produkcja reklam filmowych to bardzo często pozycja w ofercie firm zajmujących się produkcją video oraz agencji reklamowych. Przy produkcji pracuje sztab specjalistów, jak filmowcy, montażyści, graficy, producenci czy scenarzyści, którzy są odpowiedzialni za pomysł, treść, efekty graficzne, aranżację planu zdjęciowego oraz kompleksową produkcję filmową. Profesjonalne spoty reklamowe robione są na przykład przez firmę GrandFox.pl w Krakowie.

Ile to będzie kosztować?

Koszt produkcji filmu reklamowego wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, choć może sięgnąć i nawet miliona, gdy angażuje się bardzo znanego celebrytę lub sportowca. Czas realizacji materiału to najczęściej kilkanaście dni do kilku tygodni. Po omówieniu wstępnych szczegółów pracownicy opracowują wstępny plan i przesyłają do klienta w celu akceptacji. Oczywiście zleceniodawca może nanieść niezbędne poprawki przed procesem produkcji.