Co to jest ciepły montaż?

Budowanie domu z całą pewnością jest dla każdego z nas ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza dlatego, iż często się na tym po prostu nie znamy. Zazwyczaj zatrudniamy oczywiście różnego rodzaju wykwalifikowanych pracowników, którzy dobrze wiedzą co robią i którym możemy zaufać, jednakże i tak wiele decyzji musimy podejmować samodzielnie. Niestety nie zawsze jest to łatwe, czasem po prostu niektóre decyzje są dla nas trudne, gdyż nie bardzo rozumiemy poszczególne możliwości. Jednym z wielu elementów, które mogą stanowić niełatwą decyzję podczas budowania domu, może być kwestia wyboru i montażu okien. Rzecz jasna okno w budynku stanowi ogromną rolę, ponieważ to ono przecież, poza drzwiami oczywiście, odgradzaj nas od dworu. Co więcej, zadaniem okien jest także chronić nas przed niskimi temperaturami, deszczem, czy hałasem z dworu, więc muszą być dobrze uszczelnione.

Zalety dobrego montowania okien

Poprawne montowanie okien jest niesamowicie ważną kwestią, ponieważ dzięki niemu okna Kraków po prostu są szczelne. Szczelność okien jest potrzebna, gdyż pozwala ona uniknąć powstawania wilgoci w budynku, a także dzięki niej nie tracimy ciepła z pomieszczenia. Ma to szczególnie wielkie znaczenie w przypadku okien energooszczędnych, które nawet jeśli są oknami wysokiej jakości, to i tak nie będą odpowiednio funkcjonować, jeśli będą nieszczelne i niepoprawnie zamontowane i wcale nie będzie to wina okien, a właśnie nieodpowiedniego montażu.

W jaki sposób uzyskuje się ciepły montaż?

Czy metoda ciepłego montażu mocno różni się od standardowego zamontowania okien? Otóż tak, warto podkreślić, iż różnica jest bardzo znacząca. W metodzie standardowego montażu, głównym elementem, jaki łączy okno z potocznie nazywaną dziurą w ścianie jest pianka izolacyjna. Jest ona również elementem izolacyjnym, a więc odpowiedzialna jest za uszczelnienie okien. Z tym że taka pianka stosowana samodzielnie nie zawsze jest w stanie odpowiednio sobie poradzić w swojej roli. To właśnie dlatego potrzebna jest metoda ciepłego montażu. Metoda ta zakłada wykorzystywanie specjalistycznych taśm izolacyjnych, którymi okleja się okno. Są dwa rodzaje takich taśm i okleja się  nimi okno z obu stron, zanim się je wprawi. Przed wprawieniem okna należy, jak zawsze zresztą, oczyścić dokładnie miejsce wprawienia, gdyż zwykle gromadzi się tam pył budowlany, a więc po prostu, jeśli chcemy by okno zostało odpowiednio zamontowane i było szczelne, usunięcie resztek pyłu jest podstawą. Dopiero potem można wprawić oklejone taśmami okno i zabezpieczyć pianką izolacyjną.