Profile, które są dedykowane taśmom ledowym

Profile, które są dedykowane taśmom ledowym, spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą one zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze – dzięki nim możliwe jest uzyskanie odpowiedniego natężenia światła. Dlaczego taśm LED nie powinniśmy montować bezpośrednio na płaszczyznach różnego rodzaju i czy wybór pasującego profilu ma jakiekolwiek znaczenie? Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po sprawdzone porady!

Profile do taśm LED – dlaczego aluminium?

Aluminium jest tworzywem, które w połączeniu z taśmą LED spełnia szereg warunków, takich jak:
-chroni oświetlenie ledowe przed zanieczyszczeniami, kurzem oraz wilgocią
-jest to elastyczne tworzywo, które można dopasować do różnych załamań i nierówności powierzchni
-przedłuża prace oświetlenia LED zapewniając nie tylko dłuższą żywotność, ale i bezusterkowe korzystanie

LED profile aluminiowe – poszczególne rodzaje

Ze względu na rodzaj podłoża wyróżniamy profile:
-przeznaczone na schody
-dedykowane sufitom i sufitom podwieszanym, tzw. natynkowy
-podłogowe
-profile LED okrągłe do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych
-profile kątowe do różnego rodzaju załamań powierzchni
Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze – dzięki nim możliwe jest uzyskanie światła, jakiego potrzebujemy w danej chwili. Możesz zdecydować się na:
klosz mleczny
Daje on przyjemne, niezbyt ostre światło, które wspaniale wygląda w pomieszczeniach restauracyjnych oraz w domach czy na tarasach. Źródło światł jest nieco przygaszone i miękie.
klosze transparentne/przezroczyste
Klosze tego rodzaju charakteryzują się dosyć wyraźnym, odbiciem światła. Są one odpowiednie do miejsc, które chcemy szczególnie mocno zaakcentować. Będą więc nadawały się na schody, niebezpieczne stopnie, niskie stropy czy inne dosyć niebezpieczne miejsca. Klosze transparentne, czyli przezroczyste są w sam raz do tego, aby zostały umieszczone także na witrynach sklepowych.

Profile do taśm LED szerokie – jakie mają zastosowanie?

Szerokie profile do taśm ledowych są idealne do tego, aby zamontować od trzech do nawet sześciu taśm. Takie szerokie profile dają nam mnóstwo możliwości. Można dzięki nim uzyskać bardzo dużą moc światła, a ponadto estetyka wnętrza zostaje utrzymana. Sprawdzą się one głównie w lokalach różnego rodzaju oraz dużych pomieszczeniach prywatnych.