Wyciek wody z instalacji – tutaj niezbędna jest pomoc hydraulika!

Stare budynki, jeżeli nie są poddawane regularnym konserwacjom ani przeglądom bardzo często wymagają interwencji hydraulicznej. Występują w nich różnego rodzaju nieszczelności a w efekcie dochodzi do wycieku wody. Jeżeli nastąpi wyciek wody z instalacji, wówczas konieczna będzie pomoc hydraulika. Szybka reakcja na wszelkie nieprawidłowości może uchronić Cię przed dużymi kosztami zalania. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź na czym polega profesjonalne wykrywanie przecieków wody z instalacji i w jaki sposób uszczelnia się miejsce wycieku wody!

Wykrywanie przecieków wody z instalacji czy to praca dla hydraulika?

Profesjonalne pomiary oraz ich analiza wskazują miejsca wystąpienia nieszczelności w rurociągu wodnym w każdym budynku bez względu na stan techniczny. To co wyróżnia te profesjonalne pomiary to duża precyzja i dokładność. Nowoczesne metody wykrywają wycieki wody, które są całkowicie bezinwazyjne. Oznacza to, że nie ma konieczności kucia ścian czy posadzek, a hydraulik nie ingeruje w konstrukcję budynku. Takie całkowicie profesjonalne działanie pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz oczywiście nerwów. Bez specjalistycznego sprzętu, wyciek nie może być dobrze zlokalizowany ani naprawiony. Dlaczego? Przejdź do następnej części artykułu!

POLECAMY: solidne pogotowie hydrauliczne KrakówHydraulik24.Krakow.pl

Jak wygląda uszczelnianie miejsca wycieku wody?

Po tym jak zauważyłaś u siebie awarię i zwróciłeś się o pomoc do fachowca, który po zlokalizowaniu miejsca wystąpienia przecieku przystępuje do pracy. Uszczelnianie miejsca, w którym wycieka woda wykonuje się przy pomocy specjalnych preparatów chemicznych oraz żywic, które pozwalają na uszczelnienie rury od wewnątrz bez ingerencji w otoczeniu. Najlepsze usługi hydrauliczne działają na tyle szybko, że wszelkie przecieki nie stanowią zagrożenia dla Twojego mieszkania ani też dla pozostałych lokatorów budynku.

Jakie są skutki przecieku wody?

Wycieki wody z instalacji mogą uszkodzić elementy konstrukcyjne budynku, ściany, podłogi lub sufity. Gdy decydujesz się na usługi hydrauliczne fachowiec od razu powie też w jaki sposób należy przystąpić do usunięcia szkód. Musisz także załatwić wszelkie formalności związane z wystąpieniem awarii, czyli zgłosić się do towarzystwa ubezpieczeniowego – jeśli mieszkanie było ubezpieczone. Pamiętaj, że samodzielne usuwanie awarii może być nieskuteczne, a niekiedy możesz nawet pogorszyć sytuację poprzez nieumiejętne naprawy. Podczas tego typu awarii nie liczą się koszty, ale natychmiastowe działanie, które zapobiega przykrym konsekwencjom wycieku wody z instalacji.